Forró zsiradékon megpirítom a vöröshagymát, rajta megfuttatom a fokhagymát és a köményt, a marhahúst ráteszem, pár percig dinsztelem, amíg a hús kifehéredik. A tűzről lehúzom, megszórom pirospaprikával elkeverem, és felengedem annyi vízzel, amennyi bőven ellepi.
Amíg a leves felforr, a beáztatott babot előfőzöm: bő vízben, a forrástól számított 5 perc múlva a puffasztó levét (keményítő anyagot amit a héj tartalmaz) leöntöm, a forró babot a forró leveshez adom. (Hideg vízhez ne adjuk, mert a forró bab megedződik, és nehezebben puhul meg.)
A levest fűszerezem sóval, borssal, majoránnával, babérral, és takarékon főzöm. Amikor félpuha a hús, beleadom a zöldséget, a zöldséglevél csokrot, az egész paprikát, a paradicsomot, és további vizet adok hozzá (sóval, fűszerekkel utána ízesítem), majd takarékon puhára főzöm.
A főzés ideje alatt a tojásból, lisztből csipet sóval egy kis tálban kemény (levestészta keménységű) tésztát gyúrok, kicsit pihentetem, majd enyhén lisztezett tálcára csipegetem.
Amikor a hús és a bab puha, a csipetkét is beleadom, és pár perc alatt készre főzöm. (Ha nincs időnk bajlódni a csipetkével, lágyabb nokedlitésztát adjunk a levesbe.
A végén pár csepp ecettel is ízesítem. (Egy kis plusz ízt ad, - lágyítja a levest, de akinek idegen, inkább ne alkalmazza.)
Tálalás előtt a főtt zöldséglevél csokrot, zöldpaprikát, paradicsomot eltávolítom a levesből.. (Ha a főzést követően 2-3 óráig pihentetjük a levest, az ízek a tálalásra még jobban összeérnek.)